Normandia a Bretónsko s kúpaním

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1164120
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Francúzsko pravdaže nie je len Pariž a Francúzska riviéra. Poďte s nami na tento zaujímavý zájazd, kde Vám predstavíme aj inú časť tejto nádhernej krajiny . Bretónsko je známe nielen vďaka bizarným ružovým skalným útesom, ale aj pre svoje kúzelné pláže, ktoré využijeme ku krátkemu kúpaniu. Počas zájazdu okrem iného uvidíte: REMEŠ - AMIENS - ROUEN - ETRETAT - ARROMANCHES - MONT SAINT MICHEL - SAINT MALO - CANCALE - FOUGÉRES - VITRÉ - PERROS-GUIREC - GUIMILIAU - POINTE DU RAZ - CONCARNEAU - CARNAC - VANNES - MNÍŠSKY OSTROV

Rámcový program zájazdu:


1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta cez Nemecko do Francúzska, kde sa vo večerných hodinách ubytujeme v hoteli v okolí Remeša.


2. deň: V Remeši si prezrieme majstrovské dielo francúzskej vrcholnej gotiky, katedrálu Notre-Dame (UNESCO). S výrobou šampanského sa zoznámime v jednom z vinárskych podnikov - súčasťou prehliadky bude samozrejme aj ochutnávka a možnosť nákupu tohto šumivého moku. Potom budeme križovať oblasť najkrvavejších bojísk 1. sv. vojny na rieke Somme do starobylého mesta Amiens, kde navštívime jednu z najväčších a najvýznamnejších katedrál francúzskej gotiky (UNESCO). Potom, čo sa ubytujeme v hoteli v Rouene, pripomenieme si krutý koniec Johanky z Arku prechádzkou večernom starým mestom s hrázdenými domy a katedrálou Notre-Dame, známu z Monetových obrazov.


3. deň: Raňajky. Predpoludním sa zastavíme na brehu Lamanšského prielivu v kúpeľnom meste Étretat. Budeme mať dostatok času nielen k obdivovaniu okolitých bizarných skalných útesov, ale aj na kúpanie na malých štrkových plážach, ak bude vhodné počasie. Cez kedysi slávny korzársky prístav Le Havre, najväčší lanový most Pont du Normandie a pôvabný opevnený prístav Honfleur prídeme do Arromanches. Na okolitých piesočných plážach si pripomenieme hrdinstvo účastníkov vylodenia v Normandii. Udalosti spojené s krvavými bojmi si oživíme v pôsobivom múzeu. Večer sa ubytujeme v hoteli v okolí mesta St. Lo.


4. deň: Po raňajkách nás na pomedzí Normandie a Bretónska privíta unikátny románsko-gotický kláštor, ktorý od stredoveku zostáva symbolom ľudského umu víťaziaceho nad prírodou, Mont Saint Michel (UNESCO). Hrdo sa týči na žulovom útese za prílivu obklopený morom, za odlivu nedozernými piesčinami. Už v Bretónsku navštívime slávny prístav francúzskych korzárov Saint Malo. Mesto vďačí za bohatstvo i povesť hrdinským činom miestnych moreplavcov, ktorí si už v 16. storočí podmanili územie Kanady a o niečo neskôr územie v Južnej Amerike a trebárs aj Rio de Janerio, nás určite zláka k potulkám po hradbách s nádhernými výhľadmi, ako na mesto samotné , tak aj na blízke ostrovy aj na ten, kde je pochovaný spisovateľ Chateaubriand. Pokiaľ bude priaznivé počasie, tak nám iste príde vhod osvieženie vo vodách prielivu. Cestou do vnútrozemia ochutnáme ustrice v rybárskom mestečku Cancale, odkiaľ si ich vraj nechával voziť do Paríža na svoj stôl aj sám Ľudovít XIV., Kráľ Slnko. V podvečer si prezrieme ďalšie veľkolepé opevnené mesto Foug?res s pozostatkami najväčšej stredovekej pevnosti v Európe. Ubytovanie v hoteli.


5. deň: Raňajky. Deň zahájime návštevou ďalšieho opevneného stredovekého mesta Vitré, kde sa prejdeme historickým jadrom s úzkymi uličkami a malebnými domčekmi. Kvetinové mesto sa pýši jedným z prvých ekologických parkov vo Francúzsku, ktorý leží priamo v strede mesta. Okolo hlavného mesta Bretónska Rennes sa presunieme na pobrežie ružovej žuly tiahnucej sa od strediska Perros-Guirec. Táto časť Bretónska je známa nielen vďaka bizarným ružovým skalným útesom, ale aj pre svoje kúzelné pláže, ktoré využijeme ku krátkemu kúpaniu a relaxácii. Cestou na ubytovanie sa zastavíme v dedine Guimiliau. Táto aj ďalšie okolité vidiecke osady sa pýšia úplne unikátnymi farskými dvormi, zdobenými desiatkami biblických postáv.


6. deň: Po raňajkách sa zoznámime s najzápadnejším miestom bretónskeho polostrova, dramaticky vyzerajúcim mysom Pointe du Raz. Úzky výbežok mysu Cap Sizun sa pýši skalami a búriacim sa morom, ktoré vyrážajú dych. Možnosť občerstvenia v miestnej reštaurácii a po krátkej prechádzke prejdeme do žulovými hradbami obkoleseného rybárskeho prístavu Concarneau. Okrem množstva pamiatok typickej bretónskej architektúry sa môžeme zastaviť v niektorej z mnohých reštaurácií a ochutnať vynikajúce bretónské špeciality. Vrcholom dnešného dňa bude návšteva najväčšieho náleziská pravekých pamiatok na svete - Carnacu. Po jeho prehliadke odídeme na ubytovanie.


7. deň: Po raňajkách pôjdeme do mesta Vannes na brehu hlbokého zálivu Morbihan. Záliv posiaty desiatkami malých ostrovčekov tú vytvára absolútne fantastickú ilúziu plávajúcej pevniny. Mesto Vannes nás určite očarí svojím romantickým starým mestom, ale poslúži nám aj ako základňa k lodnému výletu na Mníšsky ostrov, kde sa môžeme prechádzať, kúpať alebo len tak relaxovať až do večerného odjazdu. Pobyt v Bretónsku by nebol možný bez návštevy niektorej z mnohých creperií, kde ochutnáme typické palacinky rôznych chutí, sladké i slané.


8. deň: Príchod do Brna v podvečerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu klimatizovaným autobusom ,6x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 6x raňajky , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 199,-€/osoba, 5 x večera 139,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu

Recenzie klientov:
Bol som v Bretonsku a Normandii už viackrát - je to moja srdcovka - a musím uznať že tento zájazd sa mi páčil najviac. Všetko klapalo ako malo, všetci boli dochvílni a zodpovední. Kvalitný sprievodca pan Pavel bol už len čerešnička na torte Kamil - Trenčín

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Text:

Naše kontakty

CA Travel Point, s.r.o.
Sídlo:Medená 5
Bratislava 81102

Prevádzka:Dunajská 38
811 08 Bratislava

0944 /316 686
office@catravelpoint.sk
ponuky@catravelpoint.sk

Zapísaná v OR SR
Bratislava I, oddiel:Sro,
vložka č.103485/B

IČO: 48 109 941
DIČ: 212 00 48 469
IČ DPH: SK212 00 48 469

Zastúpená:
Mgr. Martina Repášová,
Mgr. Andrea Repášová,
konatelia

BANKA: Tatra Banka
IBAN: SK27 1100 0000 0029
4900 2554


 

MÁME OTVORENÉ


PO   10.00 - 18.00
UT   10.00 - 18.00
ST   10.00 - 18.00
ŠT   10.00 - 18.00
PI    10.00 - 18.00
SO   MÁME ZATVORENÉ
NE   MÁME ZATVORENÉ

OSOBNE SME VÁM K DISPOZÍCIÍ
NA PREVÁDZKE V LETNÝCH MESIACOCH 
od 15.mája do 16.septembra.
Tešime sa na Vás !
 

 

 

 

 

0944 / 316 686