Omán - neobjavená perla Stredného Východu

Destinácia: Omán
Kód zájazdu: 1303565
Cena od: 2 898,70 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

30.10.2024 8 dní First Minute 2 898,70 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8/9 - dňový letecký zájazd

Perex:
Omán je krajinou oveľa pokojnejšou a oveľa „arabskejšou“ ako okolité krajiny Blízkeho východu. Ukrýva neskutočné prírodné a kultúrne bohatstvo. Zachováva si stále svoj ráz krajiny ešte nepoškvrnenej cestovným ruchom. Čakajú tu na nás nádherné pláže a pohostinnosť miestnych obyvateľov.


Program:
1. deň:
Odlet z Viedne/z Budapešti do Ománu.

2. deň:
Prílet do hlavného mesta Ománu Muscat v skorých ranných hodinách, transfer do hotela. Krajinu začneme spoznávať priamo v hlavnom meste. Začneme najväčším lákadlo mesta a to mešitou Sultána Qaboosa s 5-timi minaretmi, ktorú stavali až 6 rokov a je známa najmä nádherným lustrom zo Swarovského kryštálov a kobercom zdobiacim hlavnú modlitebňu, ktorý bol vyrobený z pravého perzského hodvábu. Exteriér mešity je z pieskovca a vnútro zo známeho talianskeho mramoru. Navštívime i múzeum Bait Al Zubair, malý mestský domček, kde sa nachádzajú staré obrázky Muscatu a archeologické nálezy. Uchváti nás budova Royal Opera House, ktorá patrí k jedným z najlepších akustických stavieb na svete. Z vonku si pozrieme sultánsky palác, ktorý je obkolesený dvomi pevnosťami Mirani a Jalali.

3. deň:
Dnes spoznáme chute, vône a zvuky Ománu. Prvou zastávkou bude pevnosť Nakhl. Nakhl znamená „ďatlová palma“. Kam oko dovidí, nachádzajú sa porasty ďatlových paliem. Čakajú nás čarovné miesta - Wadi Bani Auf, Bilad Sayt, 400-ročné mesto Al Hamra, unikátna horská dedinka Misfat Al Abryeen, ktorá je situovaná v nadmorskej výške 1000 m.n.m. a je známa vďaka svojim farbených kamenným domom. Deň zakončíme v nádhernom meste Nizwa.

4. deň:
Do centra Nizwy vedie vyschnuté údolie wádi plné veľkých kameňov. Mesto bolo po dlhé roky známe ako najkonzervatívnejšie miesto celého Ománu a aj keď sa postupom času otvorilo, stále má tento primát. Hrdo nesie prezývku „perla islamu“. Za návštevu stojí impozantná pevnosť zo 17. storočia, ktorej 40 m vysoká veža čnie nad celkovou architektúrou. Pozrieme sa i na tradičný trh, kde sa dá kúpiť takmer všetko od ománskeho striebra, halwa, tradičné dýky a mnoho iných suvenírov.  Bahla je malé mesto cca 40 km od Nizwy. Je domovom najznámejšej ománskej pevnosti (UNESCO). Nebudú chýbať ani miestni remeselníci. Osamotene, na širokých pláňach, stojí hrad Jabreen. Presunieme sa do oázy Wadi Maydeen, ktorá je situovaná na úpätí hôr a je známa prírodnými prameňmi.

5. deň:
Zelená hora je plná dobrodružstiev, okrem krátkych prechádzok až po dlhšie turistické trasy, ponúka i zastávky na ovocných, ružových a orechových plantážach. My sa vyberieme do Wadi Bani Habib, opustená dedina na vrchu Saiq a následne sa presunieme do dediny hlinených ruín Birkat al Mauz. Svoju náruč nám otvorí púšť Wahiba, kde sa ponoríme do neustále sa meniacich svahov pieskových dún. Nazrieme do života beduínov, vychutnáme si ománske privítanie s kávou a ďatlami.

6. deň:
Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií v Ománe, je deň strávený vo wádí. Okúpeme sa v príjemných vodách prírodného bazéna v známej Wadi Bani Khalid, ktorá je obklopená palmami. Po príjemnom relaxe sa vydáme do mesta Sur, kde uvidíme miestnych rybárov priamo v akcii, pozrieme si živý rybársky prístav a dielňu, kde sa vyrábajú tradičné rybárske člny dhows. V hoteli sa osviežime, ale náš deň sa ešte nekončí. Okolo 21:00 sa vyberieme s rangermi do rezervácie korytnačiek Ras al Jinz, kde korytnačky hniezdia.

7. deň:
Cestou do Muscatu navštívime oázu Wadi Tiwi s množstvom vtáctva a motýľov. Lákadlom dňa bude určite Bimmah Sinkhole, prírodný úkaz, ktorý bol označený za najkrajší závrt na svete. Návrat do Muscatu.

8. deň:
Odlet do Viedne/do Budapešti.


Ubytovanie:
3* hotely, púštny kemp

Stravovanie:
polpenzia

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne/z Budapešti s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch a v púštnom kempe s polpenziou. Výlety podľa programu a vstupy do pamiatok. Vodu počas výletov. Sprievodcu CKa miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupné vízum. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 60 €/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi). Cestovné poistenie.

Doprava:
letecká

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Text:

Naše kontakty

CA Travel Point, s.r.o.
Sídlo:Medená 5
Bratislava 811020944 /316 686
office@catravelpoint.sk
ponuky@catravelpoint.sk

Zapísaná v OR SR
Bratislava I, oddiel:Sro,
vložka č.103485/B

IČO: 48 109 941
DIČ: 212 00 48 469
IČ DPH: SK212 00 48 469

Zastúpená:
Mgr. Martina Repášová,
Mgr. Andrea Repášová,
konatelia

BANKA: Tatra Banka
IBAN: SK27 1100 0000 0029
4900 2554


 

MÁME OTVORENÉ


PO   09.00 - 17.00
UT   09.00 - 17.00
ST   09.00 - 17.00
ŠT   09.00 - 17.00
PI    09.00 - 17.00
SO   MÁME ZATVORENÉ
NE   MÁME ZATVORENÉ

 

 

 

 

0944 / 316 686